Dobra zabawa handlowa to oczywiście spoiwo spełniającego potrzeby klienta wykładu psychologicznego czy konferencji. Nie dziwi więc, że wykładowcy potrafią spędzić wiele tygodni nad napisaniem autorskiej gry. A gdy już to zrobią usiłują zastrzec prawa autorskie tak by w dalszej kolejności dzierżawić i franczyzowac swój utwór. Zarobki z takich symulacji lub gier mogą czasami dochodzić do czterystu tysięcy złotych rocznie. Rzecz jasna trzeba wkalkulować w to to co wykażemy na formularzu PIT. Mimo wszystko nikt nie pogardzi takimi kwotami. Na tyle są to duże kwoty, iż prawie tysiąc szkoleniowców w Polsce żyje wyłącznie z udustępniania innym symulacji.
W serwisie Goldenline toczy się właśnie gorąca dyskusja w której dyskutanci wymieniają się uwagami w temacie domniemanego ale oczywiście nieudowodnionego plagiatu. Spory prawne toczą się w forum poświęconego opiniom o symulacjach Training Partners
Analizowane wątki rozedrgały emocje toczących spór menedżerów personalnych. Niejeden dyskutant ma w oparciu o zaledwie parę informacji ugruntowane silnie zdanie. Padają argumenty przewodu w sądzie. Rekomendujemy przejrzeć się debacie.
Swoją drogą – kwestia domniemanego plagiatowania materiałów konferencyjnych jest szeroki i w sumie niezbadany i nie ma w literaturze jednoznacznego rozstrzygnięcia. Trenerzy prowadzący szkolenia menedżerskie, warsztaty handlowe czy coaching mają szereg kontrowersji prawnych. Również prawodawstwo unijne nie rozwiązują tego problemu.
Zapraszamy do lektury wątka.

Ciekawe teksty

Categories: Biznes

Comments are closed.Popular Posts

Przepisy kulinarne

Prócz mięsa i warzyw, a także owoców, wybitnie ...

Rządy silnej ręki

Po debiucie giełdowym, a potem wygryzieniu Bosacka i ...

Przywiązanie klientów

Dbałość o klienta stanowi kluczowy element kultury Cisco. ...

Sklep z kawami

Wiele co konsumujemy, co wprawnie, czy też nie ...

ekartkiswiateczne.eu – E...

Życzenia na Wielkanoc zazwyczaj zapisywane na szczególnych kartkach ...