Dobra zabawa handlowa to oczywiście spoiwo spełniającego potrzeby klienta wykładu psychologicznego czy konferencji. Nie dziwi więc, że wykładowcy potrafią spędzić wiele tygodni nad napisaniem autorskiej gry. A gdy już to zrobią usiłują zastrzec prawa autorskie tak by w dalszej kolejności dzierżawić i franczyzowac swój utwór. Zarobki z takich symulacji lub gier mogą czasami dochodzić do czterystu tysięcy złotych rocznie. Rzecz jasna trzeba wkalkulować w to to co wykażemy na formularzu PIT. Mimo wszystko nikt nie pogardzi takimi kwotami. Na tyle są to duże kwoty, iż prawie tysiąc szkoleniowców w Polsce żyje wyłącznie z udustępniania innym symulacji.
W serwisie Goldenline toczy się właśnie gorąca dyskusja w której dyskutanci wymieniają się uwagami w temacie domniemanego ale oczywiście nieudowodnionego plagiatu. Spory prawne toczą się w forum poświęconego opiniom o symulacjach Training Partners
Analizowane wątki rozedrgały emocje toczących spór menedżerów personalnych. Niejeden dyskutant ma w oparciu o zaledwie parę informacji ugruntowane silnie zdanie. Padają argumenty przewodu w sądzie. Rekomendujemy przejrzeć się debacie.
Swoją drogą – kwestia domniemanego plagiatowania materiałów konferencyjnych jest szeroki i w sumie niezbadany i nie ma w literaturze jednoznacznego rozstrzygnięcia. Trenerzy prowadzący szkolenia menedżerskie, warsztaty handlowe czy coaching mają szereg kontrowersji prawnych. Również prawodawstwo unijne nie rozwiązują tego problemu.
Zapraszamy do lektury wątka.

Ciekawe teksty

Categories: Biznes

Comments are closed.Popular Posts

Zabudowa tarasów z...

Posiadasz wielki dom, a urządzanie jego wnętrza domu ...

DECRA jest polską...

DECRA jest polską firmą, która głównie zajmuje się ...

Mezoterapia Poznań

Każda kobieta pragnie być atrakcyjna. Wszystkie do tego ...

Bez liku jest...

Mnóstwo jest prac we własnym mieszkaniu, jakie wypada ...

Jakikolwiek adwokat posiada...

Każdy adwokat ma własną specjalizację. Co poniektórzy są ...